Jak jsem si užil Creepycon

O víkendu 21.-23.9. se ve městě Oslavany konal festival záhad, hororů a strachu. Moje osoba se toho zúčastnila, a na následujících řádcích shrnu své zážitky a pocity.

Nejprve je nutno oznámit, že Creepycon byl první con, kterého jsem se nezúčastnil jen jako návštěvník, ale i jako výpomoc. Takže se nejprve omluvím, pokud jsem působil zmateně a třeba neuměl úplně dobře poradit. Z mého pohledu jsem si ale výpomoc užil, parta organizátorů byla moc fajn a určitě to není naposledy, co budu „v zákulisí“.

Samotný program byl taky zajímavý, už v pátek večer mě zaujaly přednášky o H.P. Lovecraftovi od O. Němce a Patrika Kořenáře, následované „natáčením“ dílů Zvědátorů s P. Kořenářem a Martinem Rotou. Temnou hodinku jsem díky únavě už jenom spíše probdil, ale atmosféra byla parádní.

V sobotu jsem poočku sledoval besedu o seriálu N&P s premiérovým (a docela překvapujícím) dílem. Nevím, zda to bylo tím, co se tam stalo, nebo díky tomu samotnému promítání a reakce ostatních, ale tohle byl jeden z nejsilnějších okamžiků conu. Besedy s dabéry P. Burianem, T. Bebarovou a A. Procházkou znám již z WhoConu, takže jsem už věděl, že o zábavu a různé historky z natáčení bude postaráno. Samozřejmě nechyběla ani všemi oblíbena „celebrita Potter“.

V neděli se začalo s „děsivým“ CineTube, které trochu kazila technika, ale i tak bylo zajímavé sledovat videa od některých tvůrců s celým sálem společně. A samozřejmě byla koťátka! 😀 A na samém závěru přišel nejlepší okamžik celé akce, když jsme se rozhodli Markovi, hlavnímu organizátorovi, poděkovat za celý víkend tak, že jsme na pódium napochodovali jako mašinka. 😀

Samotný con na mě působil hodně dobře. Ano, vzhledem k tomu, že šlo o první ročník, se objevovaly „dětské“ nemoci, ale tohle se určitě do dalšího ročníku vyřeší. Trochu jsem se obával prostorů, ale ty byly na svůj „stav“ více než vyhovující. Potkal jsem se s několika lidmi, pokecali jsme a Celkově jsem si to užil, až na tu únavu. Určitě se budu chtít zúčastnit i příští rok, a pokud jste tam letos nebyli, tak vám určitě doporučuji přijet příští rok. Nebojte se Creepycon navštívit, bojte se těch vzkazů, co na Creepyconu byly. ~

Jo a ještě jednou Marku, děkujeme za Creepycon! Huhů! A samozřejmě i ostatním organizátorům.